Betegtájékozató Curiosa sebkezelő gél 15gBetegtájékoztató
Kérjük, figyelmesen olvassa el ezt a tájékoztatót, mielőtt elkezdené alkalmazni a készítményt!
Mit kell Önnek tudnia a Curiosa gélről? A Curiosa gél színtelen, szagtalan, átlátszó gél, mely nem színezi a bőrt és a ruhát. Fő komponense a cink-hialuronát, segédanyagként kálium-szorbátot (tartósítószer), és karbomert (gélképző) tartalmaz, mikrobiológiai tisztasága megfelel az Európai Gyógyszerkönyv előírásainak. A hialuronát a bőr természetes és nélkülözhetetlen alkotóeleme, elősegíti a regenerálódást és biztosítja a sebgyógyuláshoz megfelelő környezetet. Cinkkel alkotott komplexe, a cink-hialuronát további előnyöket biztosít: gátolja a sebfertőzést okozó mikroorganizmusnak bejutását a sebbe, segít a gyulladás és fájdalom csökkenésében, így járul hozzá a seb gyorsabb gyógyulásához. A Curiosa gél használatával visszaállíthatja bőre épségét és eltüntetheti a sérülés nyomait.
Hogyan kell alkalamazni a Curiosa gélt? Külsőleg alkalmazandó!
Kisebb hámsérülések (horzsolás, vágás): Az érintett testfelszínt alaposan tisztítsa meg, itassa fel a nedvességet, és várja meg, amíg a vérzés elmúlik. Vékony rétegben (kb. 1 mm) vigye fel a Curiosa gélt a teljes sebfelületre. Sebkezelést csak tiszta kézzel végezzen, és ügyeljen arra, hogy a tubus ne érintkezzen közvetlenül a sebbel! Fedőkötés alkalmazása általában nem szükséges. Amennyiben mégis fedni akarja a sérülést, a kötszert csak a gél megszáradása után helyezze fel. A kezelés szükség esetén naponta többször is megismételhető. I. és II. fokú égési sérülések: A sérült bőrfelületet azonnal hűtse le hideg folyóvíz alatt, és használja a Curiosa gélt a fent leírtak szerint. Súlyosabb, régóta fennálló hámhiányok (pl. különböző eredetű bőrfekélyek, felfekvés, egyéb krónikus sebek): Ezen esetekben a Curiosa gél alkalmazása sebkezelésben jártas szakember felügyelete mellett ajánlott. A seb kezelésén túl, a tünetek háttérben álló alapbetegség megfelelő orvosi kezelése és a kiegészítő gyógymódokra vonatkozó tanácsok betartása is szükséges (pl. fásli, gyógycipő használatra, vércukorszint ellenőrzése, a felfekvéses beteg mozgatása). A Curiosa gél használata előtt fontos a seb teljes feltisztítása, ezt súlyosabb esetekben csak szakember végezheti. A seblap megfelelő előkészítését követően a gélt a fent ismertetett módon kell alkalmazni.
Milyen nem kívánt hatásai lehetnek a Curiosa gélnek és mi a teendő, ha ezek jelentkeznek? A kezelés kezdetén égő érzés, sebfájdalom, bőrpír előfordulhat, mely általában rövid időn belül elmúlik, és nem indokolja a készítmény használatának felfüggesztését. Ha a készítmény alkalmazása során váratlan, eddig nem tapasztalt tünet lép fel, vagy a seb begyullad, elfertőződik, néhány nap után sem mutatja a gyógyulás első jeleit, forduljon szakemberhez. Klinikai vizsgálatok során súlyos állapotú betegeknél nagyon ritkén előfordult kis kiterjedésű, helyi szöveti károsodás, mely esetekben a készítmény alkalmazása és a tünet megjelenése közötti ok-okozati összefüggés nem volt egyértelmű.
Mikor nem szabad a Curiosa gélt használni? A készítmény bármely alkotórészével, vagy Avies (jelen esetben kakastaréj) eredetű fehérjével szembeni túlérzékenység esetén.
Egyéb tudnivalók: Tárolás szobahőmérsékleten. Használat előtt ellenőrizze a csomagolás sértetlenségét, használat után a kupakot gondosan zárja vissza. Személyenként külön-külön tubus használatra javasolt. A készítményt csak a csomagoláson feltüntetett lejárati időn belül szabad felhasználni. A készítményt gyermekek elől gondosan el kell zárni.
|